YouTube
Google +
Tweeter
Facebook

Monitorowanie pojazdów

System do zarządzania pracą przedstawicieli

Monitorowanie pojazdów - konieczność dzisiejszej rzeczywistości czy niepotrzebna ekstrawagancja?

Monitoring floty pojazdów gps to rzeczywistość z którą trudno dyskutować. Chyba żadna, większa firma transportowo-logistyczna nie wątpi w konieczność znakowania swoich samochodów i przyczep, jednak kontrola spalania paliwa nadal stanowi źródło ekscytacji i zarzewie dyskusji. Bezsprzecznie jednak kontrola paliwa w przedsiębiorstwie pozwala na pomiar i bieżący monitoring poziomów spalania na konkretnych trasach pokonywanych przez konkretne pojazdy firmy.

Możliwość generowania dokładnych raportów z każdego zestawu, pozwala z kolei na porównywanie poszczególnych możliwości, co pozwala w dłuższej perspektywie wprowadzać efektywniejsze rozwiązania. Wszystkie dane zbierane przez nadajnik gps w samochodzie są zapisywane na serwerze i późniejszy dostęp do zebranych danych jest bardzo prosty. W zasadzie otrzymujemy więc możliwość kontroli zużycia paliwa w czasie rzeczywistym oraz poprzez odtwarzanie zebranych materiałów.

monitorowanie pojazdów

Systemy monitoringu GPS

Systemy umożliwiające monitorowanie zużycia paliwa funkcjonują w oparciu o nadajnik gps w samochodzie, a dokładniej o sondę paliwa umieszczoną w baku, bądź na jego obudowie.

Kontrola pojazdu online poza możliwością wykonywania dzięki niej precyzyjnej analizy spalania w poszczególnych pojazdach firmowych, umożliwia także rejestrację ewentualnych nadużyć. Sonda paliwowa wraz z lokalizatorem samochodu rejestruje poza bieżącym zużyciem na trasie także upuszczenia paliwa i kolejne tankowania. Skorzystanie z takiego rozwiązania umożliwi ograniczenie niepotrzebnych strat i znacząco zniechęci osoby mogące potencjalnie szkodzić interesowi firmy.

Monitorowanie zużycia paliwa opiera się o działanie komputera pokładowego, na którym określono konkretny poziom paliw, a wszystkie zmiany zapisywane są w oparciu o zainstalowane sondy i fabryczne części pojazdu.

Dzięki wprowadzonemu systemowi monitorowania gps paliwa, dotychczasowi użytkownicy systemów obserwowali w swoich przedsiębiorstwach do 18% ograniczenia strat. To właśnie ograniczanie strat paliwowych jest przyczyną większości decyzji pozytywnych o założeniu systemu monitorowania paliwa, ale nie można nie doceniać wagi odstraszającej potencjalnych oszustów, którzy wiedząc o systemie lub podejrzewając jego funkcjonowaniem mogą powstrzymać się od niepożądanych działań.

Monitorowanie pojazdów od LINCOR

Call Center Monitoring GPS

Monitoring GPS INFOLINIA
(+48) 22 599 45 00


Wypełnij formularz zgłoszeniowy tutaj już teraz lub zadzwoń!