YouTube
Google +
Tweeter
Facebook

System monitoringu pojazdów

Monitorowanie floty GPS

Kontrolowanie floty samochodowej to w obecnych czasach żaden problem. Jeszcze kilka lat temu możliwości założenia nadajników gps w samochodach ciężarowych czy dostawczych flot małych, średnich, nawet dużych przedsiębiorstw stanowiło ogromny wydatek i zdecydowana liczba przedsiębiorców nie decydowała się na taki krok. Od kilku jednak lat system monitoringu pojazdów jest dość szeroko dostępny, i mogą sobie na niego pozwolić także właściciele średniej wielkości flot. Stać ich na to, aby założyć nadajnik gps w każdym pojeździe pracującym w ich firmie. Oczywiście taka inwestycja nadal pozostała sporym wydatkiem, jednak wszechstronne korzyści, jakie można uzyskać dzięki wdrożeniu monitoringu gps sprawiają, że stopa zwrotu wyłożonych funduszy jest spora. 

system monitoringu pojazdów

Upowszechnienie się jakie spotkało system monitoringu pojazdów miało swój początek nie tylko w pewnej obniżce cen na tego typu artykuły, ale także w ogromnym postępie technologicznym i nowym możliwościom miniaturyzacji i wykorzystania sygnałów gps. Lokalizowanie pojazdów w oparciu o sygnał gps odbywa się bowiem na tej samej zasadzie, na której działa znana nam powszechnie nawigacja samochodowa. Nadajnik gps odbiera sygnał z satelitów, zaś dokładną pozycję określa się po pomiarze czasu docierania sygnałów z satelity do odbiornika.

System monitorowania GPS

Kontrola gps pojazdu to głównie znaczne oszczędności na paliwie. Koszty tankowania przy ekonomicznej jeździe, uwzględniającej zasady ecodrivingu są znacznie niższe i łatwiejsze do zaakceptowania. Wielu przedsiębiorców boryka się jednak z problemami przekonania kierowców do jazdy Eco, a kontrola kierowców gps znacznie ułatwia możliwości przedsiębiorcy w zakresie egzekwowania swoich wytycznych.

System monitorowania gps to także narzędzie służące bezpieczeństwu kierowców i pojazdów. Nadajnik gps to dość skuteczny środek do powstrzymywania kierowców przed zbyt intensywnym ignorowaniem zasad ruchu drogowego i niedotrzymywaniem ograniczeń prędkości. Jednocześnie kontrola gps pojazdu to także świetne zabezpieczenie na wypadek kradzieży, zwłaszcza jeśli stosujemy nietypowe nadajniki, które są trudne do namierzenia i zlikwidowania, to w pierwszych godzinach po utracie pojazdu bądź naczepy szansa na odnalezienie pojazdu jest bardzo duża. 

Wypróbuj System monitorowania pojazdów od LINCOR

Call Center Monitoring GPS

Monitoring GPS INFOLINIA
(+48) 22 599 45 00


Wypełnij formularz zgłoszeniowy tutaj już teraz lub zadzwoń!